HISTORIA

Archiwum ADS

WSPOMNIENIE O ŚP. JADWIDZE KORPAL – DŁUGOLETNIEJ SEKRETARCE ADS

W Sanktuarium, w Górce Klasztornej, mieści się Polska Filia Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Jedną z osób najbardziej z nim związanych była właśnie śp. Jadwiga Korpal. Przez ostatnie lata, temu Apostolstwu poświęciła wiele swego czasu, pomagając w Biurze. Prowadziła korespondencję, odbierała telefony, niosła pociechę licznym ludziom. Zaangażowana całym sercem, i silna duchem. Znało ją mnóstwo osób, w przeróżnych zakątkach Polski. Ich przedstawiciele są tu dziś z nami obecni, kiedy ją wspólnie żegnamy. W imieniu Apostolstwa Dobrej Śmierci, chcę i ja teraz podziękować Bogu: za jej życie i trud.

Wiele lat temu, pani Jadzia, wstępując do Apostolstwa, powierzyła się opiece Matki Bożej Bolesnej, prosząc o Jej wstawiennictwo – zwłaszcza na ostatnią godzinę życia. Często potem, łączyła z bólem Maryi, codzienne troski i ciężar choroby. Jak sama kiedyś zaświadczyła – to Maryja – zatrzymując raka, przedłużyła lata jej życia. Zawsze obecna w pierwszej ławce: tu, w Górce Klasztornej, trwała na modlitwie, podczas Eucharystii. Była jedną z pierwszych osób, które co dzień rano, stawały u bram naszego klasztoru. Zawsze w środę, przybywała na Nowennę, by powierzać prośby Matce Bożej. Ufamy, że w ubiegłą środę, wieczorem, gdy przechodziła próg wieczności, mogła te intencje przedstawić już Maryi osobiście.
 
Dziś modlą się, za śp. Jadwigę, liczne wspólnoty Apostolstwa w kraju i za granicą, by dać wyraz temu, że pamięć i więź wiary, przenika poza granice odległości i czasu. Pośród wielu wiadomości z wyrazami współczucia, jakie do nas napływały, otrzymaliśmy dwie szczególne.

Zelatorka ADS z Warszawy pisała:

„Jestem bardzo poruszona, bo jej los jest cząstką i mego losu. Czułam, że odchodzi. To było Boże zrządzenie, że była wśród was.”

A w środę rano, na Pl. Św. Piotra w Rzymie, modlili się za nią obecni tam pielgrzymi ze Śląska.

Wieczorem, po wiadomości o jej śmierci, napisali:

„Jadzia już zwyciężyła! Powróciła do Pana, wyposażona w naręcze naszych modlitw.”

Duchowym darem od Apostolstwa, będzie Msza Święta Gregoriańska sprawowana tutaj, w Górce Klasztornej, w intencji śp. Jadwigi, codziennie przez 30. kolejnych dni grudnia. Prosimy więc i was: o duchową, modlitewną łączność z nami.

Pewien poeta napisał, że ci nasi bliscy, którzy odchodzą przed nami, z tego świata, to tak naprawdę tylko na chwilę znikają z naszych oczu, podobnie jak: słońce w nocy. Ufamy więc, że kiedyś nadejdzie ten świetlany dzień, gdy będziemy mogli spotkać się ponownie, w Domu naszego Ojca, w Królestwie – obiecanym każdemu przez Jezusa.

Niech w pokoju odpoczywa, a Światłość Wiekuista, niechaj jej świeci na wieki wieków. Amen.

 

Szybki kontakt

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

 Górka Klasztorna, 89-310 Łobżenica

 +48 67 286 00 38, +48 504 667 014

 biuroapostolstwo@gmail.com


 26 8938 0006 0000 1759 2000 0012