Wyszukiwanie
Dzisiaj jest

wtorek,
17 lipca 2018

(198. dzień roku)

Święta

Wtorek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Licznik
Liczba wyświetleń strony:
11124

Inicjatywa Apostolstwa na 100-lecie istnienia !!!
Okrągłe rocznice to okazja do radosnego świętowania! Przygotowujemy się do nich wyjątkowo uroczyście. W rodzinie, państwie czy kościele. Już wkrótce nasze Apostolstwo czeka także podniosłe wydarzenie.

 

•• Maryjna troska o nas

Czas mija nieubłaganie… Każdy dzień, godzina czy chociażby minuta – nieuchronnie przybliża nas ku wieczności! Obchody 20. rocznicy Apostolstwa w Polsce są już za nami, a zbliżające się 100-lecie ADS skłania do przygotowań, lecz przede wszystkim do intensywnej zadumy. Czy człowiek, którego na co dzień spotykam, usłyszał już o troskliwej opiece Maryi, o której przypominamy w ADS? Czy żyje Jezusową obietnicą nieba, pozostawioną nam z wysokości krzyża?

Przez wieki Maryja okazywała, że jest Jej bliski los każdego człowieka. Czyniła tak podczas objawień w La Salette, Lourdes, Fatimie. W Częstochowie, Gietrzwałdzie, Górce Klasztornej. Upominała, zachęcała, wskazywała. Ponad wszystko jednak przypominała o wielkiej Ofierze Jej Syna, naszego Pana, jaką złożył dla zbawienia ludzkości. Chcemy to orędzie szerzyć nadal.

 

•• Mobilizacja i plany

Pytano nas: jak uczcić to wydarzenie sprzed stu laty – zatwierdzenia Stowarzyszenia we Francji? Ku uroczystościom zmierzamy już wielkimi krokami. W Górce rozbudowujemy Dom Pielgrzyma. W podziemiach Sanktuarium przygotowywany jest wystrój wnętrza Kaplicy p.w. Matki Bożej Bolesnej. Na wiosnę planujemy spotkania, rekolekcje i czuwania oraz ogólnopolską, 9-miesięczną, błagalno-dziekczynną NOWENNĘ, która rozpocznie się już jesienią, w październiku.
Natomiast w przyszłym roku opracujemy cykl katechez, dni skupienia i światowego spotkania: Kongresu w Centrali ADS, w Górce Klasztornej. Liczymy także na obecność szanownych gości z zagranicy.

 

•• Chcieć się podzielić

Nie chcielibyśmy jednak zatrzymać się na radości przeżywanej jedynie w swoim gronie. Wiele jest wciąż osób żyjących tak, jakby o sprawach wieczności kompletnie zapomnieli… Jako Apostolstwo myślimy przede wszystkim o APOSTOŁOWANIU, czyli zaangażowaniu w misję ADS, zwłaszcza tam, gdzie istnieje tego bardzo pilna potrzeba.

Planujemy odwiedziny nowych parafii, by zachęcać  do modlitwy i polecenia się opiece Maryi na godzinę przejścia do wieczności. Jednak nie wszyscy oni mogą pozwolić sobie na nabycie dewocjonaliów, jakie propagujemy w Stowarzyszeniu. Mogą jednak odwdzięczyć się osobistą modlitwą, której wartość przewyższa wszelakie bogactwo.

Zrodził się więc pomysł, by dla nowych wspólnot przygotować 100 darów na 100-lecie ADS. Byłyby to komplety, podarunki ufundowane przez poszczególne Wspólnoty Apostolstwa, zawierające: modlitewnikróżaniec oraz obraz Matki Bożej Bolesnej.

 

•• Serce… za serce!

Chcielibyśmy przekazać owe dary parafiom za wschodnią granicą Polski, a także grupom, które dopiero się tworzą – gdzie istnieje głód modlitwy, zawierzenia Maryi i czuwania wraz z Nią. Podobne dary przekażemy przed wielkanocnymi świętami Placówkom Hospicyjnym w Polsce.

Wyślemy w kazdej przesyłce: nasz Modlitewnik ADS, a z nim – mocną nadzieję, z różańcemnarzędzie ratunku, a z wizerunkiem Bolesnej Panizapewnienie o łaskawej obecności pośród nas Matki, współczującej nam Towarzyszki ostatnich dni. Każda paczka-dar zostanie specjalnie podpisana.
Każdy modlitewnik oznaczony jako „egzemplarz nie na sprzedaż”, lecz jako bezinteresowany dar serca – z prośbą o modlitwę serca: za ofiarodawców.

 

•• Jak praktycznie pomóc?

Tak zainicjowane dzieło będziemy chcieli kontynuować w kolejnych miesiącach. Wszystko zależy od tego – ile osób, wrażliwych i hojnych, odpowie na ten maryjny apel? Kto zechce otworzyć serce przed bliźnim, być może nieznanym z imienia i nazwiska, lecz potrzebującym? Kto podzieli się drobnym groszem, by uczestniczyć w bogactwie wstawienniczej modlitwy?

Prosilibyśmy o kontakt z Zelatorami. Proponujemy, by to właśnie oni – nas zaufani Współpracownicy – podjęli się w regionach tej pobożnej inicjatywy. Każda zaangażowana Wspólnota, składając ofiarę na ów cel, otrzyma w zamian pamiątkowy dyplom ADS, zaświadczający o włączeniu się w akcję.

Dokonamy także wpisu w Księdze Darczyńców, a do wysyłki zostanie dołączona lista ofiarodawców. W razie pytań – prosimy o kontakt z naszym Biurem w Górce Klasztornej. Sursum corda!

 

Duszpasterze ADS – Ks. dyr. A. Żebrowski, Ks. R. Siatka MSF

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

100 darów na 100-lecie ADS

Wielki Jubileusz: 1908-2008

 

 

Te dewocjonalia nie są na sprzedaż.

Egzemplarz jest darem Wspólnoty ADS

proszącej o modlitwę do Boga za siebie

 

Apostolstwo Dobrej Śmierci • Górka Klasztorna

89-310 ŁOBŻENICA • tel. (0-67) 286-00-38

www.apostolstwo.pl • biuro@apostolstwo.pl

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -