Wyszukiwanie
Dzisiaj jest

wtorek,
17 lipca 2018

(198. dzień roku)

Święta

Wtorek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Licznik
Liczba wyświetleń strony:
15787

Kronika wydarzeń Apostolstwa w roku 2007

Szanownym Członkom i Dobrodziejom oraz Sympatykom Apostolstwa Dobrej Śmierci podajemy nasze aktualności i ostatnie wydarzenia:

(w kolejności: od dołu najstarsze – ku górze najnowsze)

9-11.12. - ks. A. Żebrowski prowadził rekolekcje adwentowe w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela, w Płocku, podczas których powstała nowa wspólnota ADS.

7-9.12. w Zatorach ks. R. Siatka wygłosił parafialne rekolekcje adwentowe. W sobotę poświęcona została chorągiew ADS, a w niedzielę w szeregi Apostolstwa wstąpiło 55 nowych osób. (foto obok)

4-6.12. w kościele pw. Św. Marka w Krakowie, na Starym Rynku, ks. R. Siatka wygłosił adwentowe rekolekcje dla osób starszych i chorych – o sakramencie namaszczenia.

2.12. ks. A. Żebrowski głosił kazania o ADS w par. Św. Jerzego w Cieszynie.

17.11. ks. R. Siatka przewodniczył Mszy i wygłosił kazanie podczas dnia skupienia ADS w Warszawie.

11.11. w Pogwizdowie podczas niedzielnych Mszy św. były głoszone kazania o Apostostwie oraz zapisy.

10.11. w par. pw. Ducha Świętego w Śremie odbyła się uroczystość XV-lecia ADS.

4.11. w par. pw. św. Antoniego w Poznaniu odbyło się X-lecie ADS i poświęcenie sztandaru. Uroczystej koncelebrze przewodniczył i homilię na wszystkich Mszach św. wygłosił ks. A. Żebrowski.

3.11. w Krakowie, w Kościele pw. Św. Marka na Starym Rynku, zgromadzili się na dniu skupienia członkowie ADS z Małopolski. Konferencję wygłosił i Mszy Św. przewodniczył ks. R. Siatka. Do ADS wpisało się 38 osób.

1.12. w Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu odbył się Regionalny Dzień Skupienia ADS, podczas którego zostały wręczone Statuetki Św. Mikołaja.

24.11. w par. Bł. Czesława w Opolu odbył się dzień skupienia ADS.

18.11. w parafii pw. M. Boskiej Saletyńskiej w Poznaniu ks. A. Żebrowski głosił kazania nt. ADS.

2.11. wspólnota ADS z Podkarpacia spotkała się podczas dnia skupienia w Rzeszowie, w kaplicy Kalsztoru Sióstr Karmelitanek na Wilkowyi.

Radio „Via” przeprowadziło też wywiad z ks. R. Siatką i Zelatorkami ADS. Fragmentu audycji można wysłuchać na stronie Multimedia. Jest tam również krótki film video ze spotkania.

28-30.10. trwały rekolekcje ADS w Jarosławiu k/Przemyśla. Uczestniczyło 50 osób. Nauki głosił ks. R. Siatka. Wieczorną konferencję o Apostolstwie transmitowało Radio Diecezjalne – wpisało się 40 osób. Video na stronie Multimedia.

28.10. w Kętach ks. A. Żebrowski wygłosił niedzielne kazania nt. ADS. Po Mszy były zapisy do ADS.

27.10. w par. Św. Rodziny w Gliwicach odbył się regionalny dzień skupienia ADS. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił ks. A. Żebrowski. 28.10. w tejże par. odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru ADS. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił J.E. Ks. Bp Gerard Kusz.

25-28.10. ks. R. Siatka prowadził rekolekcje zamknięte ADS w Czernej k/Krakowa. Uczestniczyło 25 osób. Video z rekolekcji oraz nabożeństwa można obejrzeć na stronie Multimedia.

21.10. w Rzeszowie, w par. O. Pijarów na Wilkowyi ks. R. Siatka głosił niedzielne kazania o Apostolstwie. Wpisały się 224 osoby.

18.10. ks. R. Siatka uczestniczył w spotkaniu ADS w Krzyżu Wlkp, gdzie wygłosił konferencję, kazanie i odprawił Mszę Św. Spotkanie zakończyła wieczorna Adoracja Najśw. Sakramentu. Video Video na stronie Multimedia.

17-25.10. odbyła się pielgrzymka ADS z diecezji bielsko-żywieckiej do Włoch, Chorwacji i Medjugorje.

13-14.10. w Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu odbyły się rekolekcje zamknięte prowadzone przez ks. A. Żebrowskego.

13.10. w par. pw. Chrystusa Najwyższego Kapłana w Poznaniu odbyło się X-lecie ADS. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. A. Żebrowski.

13.10. w Trzciance odbył się dzień skupienia ADS. Kazanie wygłosił ks. R. Siatka. Nawiedził też kaplicę w szpitalu im. Jana Pawła II, w której modlitwę prowadzą Zelatorki ADS. Relacja w biuletynie. Video na stronie Multimedia.

7.10. w Szczerbicach ks. A. Żebrowski wygłosił niedzielne kazania. Po mszach św. były zapisy do ADS.

5-7.10. w Gietrzwałdzie trwały rekolekcje zamknięte ADS. Prowadził je ks. R. Siatka. Uczestniczyło 65 osób. Video na stronie Multimedia.

30.09. w par. p.w. Św. Brata Alberta w Puławach ks. R. Siatka głosił niedzielne kazania o ADS. Wpisały się 184 osoby.

29.09. w Katowicach-Bogucicach odbył się regionalny dzień skupienia ADS. Koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. A. Żebrowski.

21-23.09. odbyły się zamknięte rekolekcje ADS w Luboniu, połączone z nocą pokuty. Prowadził je ks. A. Żebrowski.

15.09. w Święto Patronalne ADS, Matki Bożej Bolesnej odbył się regionalny dzień skupienia w Górce Klasztornej.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił ks. A. Żebrowski. Uczestniczyło ok. 600 osób, w tym grupy autokarowe z Bydgoszczy, Piły, Chodzieży, Gorzowa Wlkp., Gdyni, Szamocina, Złotowa i Żywca.

6-9.09. w Górce Klasztornej odbyły się rekolekcje zamknięte dla ADS. Uczestniczyło 55 osób. W czasie ich trwania Czciciele Matki Bożej Bolesnej wzięli udział w Mszy Ślubów zakonnych, podczas której 5. Nowicjuszy złożyło swą pierwszą profesję zakonną i zostało włączonych do Wspólnoty Misjonarzy Św. Rodziny.     (foto: różaniec w Studzience)

3.09. w bydgoskiej Katedrze, przed diecezjalnym odpustem Matki Bożej Pięknej Miłości, ks. R. Siatka MSF poprowadził dzień skupienia dla ADS, a następnego dnia, 4.09. uczestniczył w dniu skupienia w Biłgoraju.
29.08 - 11.09. członkowie ADS z podbeskidzia pielgrzymowali śladami Św. Patryka w Irlandii.

26.08. w Brennej-Leśnicy, ks. A. Żebrowski wygłosił kazania o ADS.
19.08. ks. A. Żebrowski wygłosił odpustowe kazanie w Istebnej-Stecówce i poświęcił sztandar Wspólnoty Apostolstwa.
14.08. w Białymstoku, ks. A. Żebrowski spotkał się z Zelatorami ADS.

19-29.07. członkowie Wspólnot ADS pielgrzymowali do Ziemi Świętej. Przewodniczył ks. A. Żebrowski. Relacja zdjęciowa w biuletynie nr 45/2007.
10.07. ks. R. Siatka wziął udział w Pielgrzymce Duszpast. Rolników diec. zielonogórsko-gorzowskiej, gdzie w 3. grupach prowadził konferencję o ADS, a podczas Mszy wygłosił okolicznościowe kazanie. Do ADS wstąpiło 50 osób.
16.06 w Lipianach, odbył się dzień skupienia ADS z udziałem ks. A. Żebrowskiego, natomiast 17.06. w Gorzowie Wlkp. podczas niedzielnych Mszy, ks. Dyrektor wygłosił kazanie i zachęcał do wstępowania w szeregi ADS.

14-17.06. ks. R. Siatka wygłosił rekolekcje dla Grup ADS w Radomyślu n/Sanem, oraz 18-21.06, dla grupy ADS i Czcicieli Najświętszego Serca P.Jezusa w Katowicach-Panewnikach, w Domu Formacyjnym Sióstr Służebniczek. Uczestniczyło w nich ponad 100 osób.

Video dostępne - w dziale multimedia.

8-10.06. w Niepokalanowie, ks. A. Żebrowski prowadził dla członków ADS rekolekcje zamknięte.

2.06. trwały w Górce Klasztornej Centralne Uroczystości XX-lecia ADS. Fotoreportaż zamieściliśmy w Biuletynie.

Zachęcamy was do obejrzenia na stronie www obszernej relacji audio-video.

 30. maja 2007 r., minęła już 20. rocznica podpisania Dekretu przez Prymasa Polski Ks. Józefa Kard. Glempa, który zatwierdził działalność duszpasterską Apostolstwa Dobrej Śmierci w Polsce, z siedzibą w Górce Klasztornej.
W sobotę, 2. czerwca, gromadzimy się w Górce na ogólnopolskich uroczystościach. Z tego spotkania przeprowadzimy transmisję audio w internecie. Podajemy też program spotkania.

25.05. w Bielsku-Białej Hałcnowie odbył się regionalny dzień skupienia ADS. Z konferencją wystapił ks. A. Żebrowski, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. R. Siatka.
24-26.05. w Brennej, ks. R. Siatka prowadził rekolekcje zamknięte ADS dla 65 osób.
17.05. w Jarosławiu, ks R. Siatka wygłosił Słowo Boże i uczestniczył w comiesięcznym spotkaniu ADS, w par. O. Franciszkanów Reformatów.
16.05. odbył się w Lublinie, w par. O. Salezjanów, dzień skupienia ADS. Konferencję wygłosił i Mszy Św. przewodniczył ks. R. Siatka.
10-13.05. w Górce Klasztornej trwały rekolekcje zamknięte ADS dla 62. osób. Prowadził je ks. A. Żebrowski.
8.05. w Ostródzie odbył się regionalny dzień skupienia ADS.

W dniu wspomnienia Św. Józefa, Patrona Rzemieślników (1 maja) czciciele MB Bolesnej spotkali się w par. Ojców Michalitów, w Stalowej Woli, na Dniu Skupienia. Konferencję wygłosił oraz Mszy Św. przewodniczył Ks. R. Siatka MSF. Podczas Eucharystii, w procesji z darami, został ofiarowany również ornat z wizerunkiem MB Bolesnej. Krótkie filmy video – na stronie Multimedia.

W dniach 19-21.04. odbyły się po raz pierwszy w Sanktuarium M. Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu k/Rzeszowa rekolekcje zamknięte dla członków Apostolstwa z Podkarpacia. Przeprowadził je Ks. R. Siatka MSF. Uczestniczyło w nich prawie 60 osób. Zapraszamy do obejrzenia plików video.

W niedzielę, 22.04. Ks. R. Siatka MSF wygłosił niedzielne kazania w par. pw. św. Wojciecha w Gawłuszowicach. Do ADS zapisało się 150 nowych osób.

Rekolekcje na Podlasiu

W dniach 13-15.04. Ks. R. Siatka MSF przeprowadził rekolekcje zamknięte ADS w Ośrodku Misyjnym Ojców Werbistów w Kleosinie k/Białegostoku, w których uczestniczyło blisko 60 osób. W dziale Audio-Video zamieściliśmy krótkie filmy video zrealizowane podczas spotkania.

4.03. Ks. dyr. A. Żebrowski MSF wygłosił kazania o Apostolstwie w Mosinie, natomiast rekolekcje wielkopostne przeprowadził 17-21.03. w Janikowie, w par. pw. Bł. Bpa Michała Kozala oraz 25-28.03. w Bydgoszczy, w par. pw. Matki Bożej Zwycięskiej. Ks. R. Siatka MSF poprowadził 18-22.03. rekolekcje dla uczniów oraz wielkopostne nauki w parafii Skórowo-Potęgowo, gdzie do ADS wpisało się 65 osób, a także 28-31.03. w Radzyniu Chełmińskim (75 osób). Ponadto wraz z Ks. P. Gałązką MSF, Referentem ds. Powołań MSF, prowadzili wielkopostne spotkania w Zespole Szkół Katolickich w Złotowie.

"Módlcie się za mnie teraz,
i po mojej śmierci..." (JP2)


2. kwietnia 2007 roku minęła 2. rocznica powrotu do Domu Ojca Sługi Bożego, Czcigodnego Papieża Polaka, Jana Pawła II.
Ks. A. Żebrowski MSF z tej racji uczestniczył z duszpasterską opieką w pielgrzymce do Rzymu z diecezji bydgoskiej, oraz w wieczornym czuwaniu na Placu św. Piotra.

(szersza relacja ze spotkania oraz zdjęcia –
już w nowym wydaniu Biuletynu, w czerwcu 2007)

Rekolekcje Apostolstwa

1-4 marca Ks. Roman Siatka MSF przeprowadził rekolekcje zamknięte ADS w Ośrodku Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Brennej. Uczestniczyło 105 osób – zelatorów, członków oraz sympatyków. Swoją pomocą wspierał Ks. Alojzy Zuber ze Skoczowa, diecezjalny duszpasterz Stowarzyszenia.

• 1-4.03 Ks. R. Siatka przeprowadził regionalne rekolekcje Apostolstwa w Brennej. Uczestniczyło 105 osób.

• 18.02. w parafii p.w. św. Jerzego w Goczałkowicach Zdroju ks. Antoni Żebrowski głosił kazania o ADS. Powstała tam nowa Wspólnota Apostolstwa.

• 9.02. Ks. R. Siatka poprowadził spotkanie modlitewne ADS i wygłosił kazanie w par. p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła, w rodzinnym Złotowie.

• 2.02. Ks. R. Siatka uczestniczył w nocnym czuwaniu, w parafii p. w. NMP Wniebowziętej w Żaganiu. Do ADS wpisało się wówczas 120 osób.

• 26.01. w par. p. w. Św. Józefa w Świętochłowicach odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru ADS połączona ze spotkaniem opłatkowym. W uroczystościach wziął udział ks. A. Żebrowski oraz miejscowi duszpasterze.

• W okresie grudnia oraz stycznia, w wielu miejscach Polski, w parafiach, w których istnieją wspólnoty ADS, miały miejsce spotkania opłatkowo-kolędowe.
Z udziałem ks. dyrektora Antoniego Żebrowskiego MSF odbyły się spotkania w parafii: Białymstoku, Żędowicach, Poznaniu, Bojszowach Nowych, Żorach-Rogoźna, Łaziskach Dolnych, Orzeszu, Knurowie (w dwóch parafiach), Dębowcu, Simoradzu, Skoczowie, Istebnej, Wiślicy, Gostyni, Ciścu, Strumieniu, Ustoniu-Hermanicach, Świętochłowicach, Żywcu (w dwóch parafiach) i Żorach (parafia św. Brata Alberta).

Natomiast Ks. Roman Siatka MSF wziął udział w spotkaniach w: Rzeszowie, Górce Klasztornej, Złotowie, Mielcu, Stalowej Woli, Odrzykoniu, Płońsku, Raszynie, Trzciancew Pile, w par. św. Rodziny, u Księży Salezjanów, oraz w par. Św. Jana Bosko celebrował Mszę Św. w 10. rocznicę powstania Wspólnoty ADS. Gościł także u Zelatorów ADS w Jarosławiu i Lublinie.