Wyszukiwanie
Dzisiaj jest

wtorek,
17 lipca 2018

(198. dzień roku)

Święta

Wtorek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Licznik
Liczba wyświetleń strony:
3051

Kochani Czciciele Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, 

 

W 2012 r., w ramach przygotowań do centralnych obchodów Jubileuszu 25 rocznicy zatwierdzenia w Polsce Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, ukazał się pierwszy zeszyt Materiałów formacyjnych pod redakcją ks. A. Żebrowskiego MSF i ks. R. Siatki MSF. Wychodząc naprzeciw prośbom wielu zelatorów i duszpasterzy pragniemy kontynuować to dzieło zainicjowane przez naszych Poprzedników. Z tego powodu wydajemy kolejny zeszyt z 12 konspektami (łącznie 80 str.), aby służył jako pomoc nie tylko w przygotowaniu parafialnych i regionalnych spotkań formacyjnych grup ADS, ale także w osobistym pogłębiania wiedzy o wieczności.

 

Tematy spotkań związane są z rzeczami ostatecznymi człowieka. Każdy z konspektów podzielony został na 4 części: 1. Pytania do refleksji, 2. Nauczanie Pisma Świętego, 3. Nauczanie Katechizmie Kościoła Katolickiego, 4. Do przemyślenia… - czyli teksy ilustrujące poruszane zagadnienia. 

Ze względu na ograniczone rozmiary niniejszego zeszytu podane zostały tylko najważniejsze cytaty biblijne i artykuły Katechizmu. Aby dogłębniej przygotować poszczególne zagadnienia warto sięgnąć bezpośrednio do Katechizmu i Pisma Świętego, a także do zamieszczonej Bibliografii, czyli spisu użytecznych lektur dotyczących śmierci i życia wiecznego. 

Bibliografia została podzielona na dwie części: 1. Opracowania naukowe – zawiera podręczniki do eschatologii, czyli systematyczny wykład teologii rzeczy ostatecznych, a także teksty omawiające w sposób naukowy wybrane zagadnienia z zakresu eschatologii; 2. Teksty „dla każdego” – to spis książek i artykułów na tematy związane ze śmiercią i wiecznością napisanych przystępnym językiem, zrozumiałych także dla tych, którzy teologii nigdy nie studiowali.

Mamy nadzieję, że zeszyt, który oddajemy w Wasze ręce, pomoże nam wszystkim w coraz pełniejszej realizacji słów Pana Jezusa, który zawracając się do Ojca powiedział: „A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa” (J 17,3).

 

 

Duszpasterze Apostolstwa

Górka Klasztorna