Wyszukiwanie
Dzisiaj jest

poniedziałek,
16 lipca 2018

(197. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Licznik
Liczba wyświetleń strony:
12848

Kronika wydarzeń Apostolstwa w roku 2004

• W dniach 17 –19.12.2004 r. ks. dyr. Antoni Żebrowski MSF przeprowadził rekolekcje adwentowe w parafii Św. Rodziny w Rokicinach, k. Łodzi. Rekolekcje poprzedzone zostały dniem skupienia ADS.

• Z dniem 01.12.2004 r. Zarząd Prowincjalny Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny przydzielił ks. Piotra Żelichowskiego MSF do pracy w Apostolstwie Dobrej Śmierci, w Górce Klasztornej. Cieszymy się, że po dwu letniej przerwie ks. Piotr ponownie wraca do naszej wspólnoty. Życzymy mu dużo zdrowia i sił, aby jak najdłużej służył swoją radą i doświadczeniem naszemu Apostolstwu.

• W niedzielę 28.11.2004 r., w parafii NMP Królowej Polski ,w Pogórzu k. Skoczowa ks. dyr. Antoni Żebrowski MSF głosił kazania o ADS, a zel. Lidia Wajdzik ze Skoczowa mówiła świadectwa pomocy Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Zawiązała się nowa wspólnota ADS.

• W sobotę, dn. 27.11.2004 r. w Pierśćcu k. Skoczowa odbył się Regionalny Dzień Skupienia. Szersza relacja w biuletynie!

• W dniach 19 – 21.11.2004 r. odbyły się rekolekcje parafialne, w parafii bł. Czesława, w Opolu, zorganizowane przez ADS. W drugim dniu rekolekcji odbył się też Regionalny Dzień Skupienia. Rekolekcje i dzień skupienia prowadził ks. dyr. Antoni Żebrowski MSF.

• W niedzielę 07.11.2004 r., w parafii Chrystusa Miłosiernego, w Gdyni ks. dyr. Antoni Żebrowski MSF głosił kazania o ADS i na sumie dokonał poświęcenia sztandaru Stowarzyszenia. Po południu w sali parafialnej odbyło się spotkanie wspólnty.

• W sobotę, dn. 06.11.2004 r., w Raszynie odbył się Regionalny Dzień Skupienia, w którym uczestniczyło ok. 200 osób Regionu Warszawy i okolic. Dzień skupienia poprowadził ks. dyr. Antoni Żebrowski MSF.

• W dniach 22 – 24.10.2004 r. odbyły się rekolekcje zamknięte ADS w Gietrzwałdzie. Szersza relacja w biuletynie!

• W dniach 21 - 24. 10.2004 r. odbyły się rekolekcje zamknięte ADS w Stalowej Woli. Uczestniczyło ok. 200 osób. Rekolekcje prowadził (w zastępstwie za ks. Krzysztofa) ks. Jan Sobczak z Janowa Lubelskiego. Za podjęcie się trudu wygłoszenia rekolekcji składamy serdeczne Bóg zapłać!

• We wtorek, dn. 19.10.2004 r. o godz. 04.15, w szpitalu w Żywcu zmarł ks. Krzysztof Pasieka MSF.

***********************************************************

• W piątek, dn. 22.10.2004 r. w Górce Klasztornej odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. Krzysztofa Pasieki MSF. W uroczystościach wzięło udział 66 kapłanów, klerycy, bracia, nowicjusze, siostry zakonne, delegacje ADS z całego kraju oraz z rodzinnej parafii ks. Krzysztofa z Żędowic. Wszystkim uczestnikom pogrzebu oraz tym wszystkim, którzy duchowo łączyli się z nami w modlitwie i mszy św. składamy serdeczne Bóg zapłać! W sposób szczególny pragniemy podziękować Siostrom Salwatoriankom z Żywca za gościnność, okazane serce i pomoc przy organizacji pogrzebu.

***********************************************************

• W niedzielę, dn. 17.10.2004 r., w parafii Narodzenia NMP w Żywcu kazania o ADS głosili ks. dyr. Antoni Żebrowski MSF i ks. Krzysztof Pasieka MSF. Wieczorem dnia poprzedniego odbyło się spotkanie wspólnoty ADS działającej przy tej parafii. W spotkaniu uczestniczyli księża z Centrali ADS z Górki Klasztornej, miejscowi duszpasterze, Siostry Salwatorianki i członkowie Stowarzyszenia.

• W sobotę, dn. 16.10.2004 r.., w Mysłowicach – Brzęczkowicach odbył się Regionalny Dzień Skupienia, w którym uczestniczyło ok. 120 zelatorów Regionu Śląska. Dzień skupienia poprowadził ks. Krzysztof Pasieka MSF.

• W niedzielę, dn. 10.10.2004 r. ks. Krzysztof Pasieka MSF wygłosił kazania o ADS, w parafii św. Walentego w Latowiczu.

• Dnia 09.10.2004 r. w Górce Klasztornej odbył się Regionalny Dzień Skupienia, w którym uczestniczyło ok. 700 osób. Mszy św. przewodniczył ks. dyr. Antoni Żebrowski MSF, który też odprawił Drogę Krzyżową po gaju góreckim. Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadził i homilię wygłosił ks. Krzysztof Pasieka MSF. Dziękujemy zelatorom, którzy na ten dzień skupienia zorganizowali grupowy przyjazd.