Wyszukiwanie
Dzisiaj jest

wtorek,
17 lipca 2018

(198. dzień roku)

Święta

Wtorek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Licznik
Liczba wyświetleń strony:
3137

2.12, 8-11.12.2013

• 8-11.12. w Górzycy Odrzańskiej, w parafii p.w. Matki Łaski Bożej ks. J. Zaradzki przeprowadził rekolekcje adwentowe.

 • 2.12. w Skoczowie na wzgórzu Kaplicówka ks. A. Żebrowski uczestniczył w czuwaniu pompejańskim.

2.12.2013

 •  2.12. w Tarnowskich Górach Strzybnicy, w parafi p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Fatimskiej ks. A. Żebrowski wygłosił niedzielne kazania o ADS, a a zel. Lidia Wajdzik mówiła świadectwo. Po Mszach św. były zapisy do ADS oraz rozprowadzane materiały. Powstała nowa wspólnota ADS.

25-28.11, 30.11.2013

30.11. w Pierśćcu k. Skoczowa odbył się Regionalny Dzień Skupienia. Szersza relacjaw następnym numerze biuletynu.

 

25-28.11.  w Kokoszycach. odbyły się rekolekcje zamknięte ADS. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. J. Zaradzki.

17.11.2013

17.11. w Mysłowicach Morgach, w parafii p.w. Św. Jacka świętowaliśmy 10.  rocznicę powstania ADS. Uroczystościom przewodniczył ks. A. Żebrowski, który wygłosił okolicznościowe niedzielne kazania, przybliżając wiernym ADS. Msza św. dziękczynna była koncelebrowana przez ks. A. Żebrowskiego i ks. prob. Mirosława Dubiel. Po Mszy św. w sali parafialnej odbyło się radosne spotkanie przy stole. Była to dobra okazja do wspomnień, ale też do omówienia aktualnych spraw wspólnoty. W uroczystościach wzięli też udział zaproszeni zelatorzy z Bieruniai Mysłowic. Dziękujemy zel. Teofili Lasok i zel. Bronisławie Antosz za zorganizowanie uroczystości i prowadzenie wspólnoty ADS.

10.11, 10.11, 16-17.11

 16-17.11 w Bydgoszczy, w parafii p.w. bł. Jana Pawła II ks. J. Zaradzki poprowadził modlitewne czuwanie w ramach  przygotowań do kanonizacji Jana Pawła II. Ks. Jarosław wygłosił konferencję pt. „Śmierć nie jest końcem. Natomiast w niedzielę na mszach św. wygłosił kazania niedzielne o ADS, co zaowocowało powstaniem nowej wspólnoty ADS.

 

10.11. w Chodzieży, w parafii p.w. Św. Floriana  ks. J. Tetzlaff wygłosił niedzielne kazania przybliżając wiernym ADS.

 

10.11. w Sokółce, w parafii p.w. Wniebowzięcia NMP  ks. A. Żebrowski  wygłosił niedzielne kazania o ADS. Po Mszach św. były zapisy i powstała nowa wspólnota ADS.

8-10.11, 27.10.2013

27.10. w Raszynie, w parafii p.w. Św. Szczepana  ks. A. Żebrowski wygłosił niedzielne kazania o ADS. Po Mszach św. były zapisy do ADS oraz rozprowadzane materiały.

 

8-10.11 w Chorzowie, w parafii p.w. Św. Antoniego świętowaliśmy Jubileusz XX- lecia powstania ADS. Nasze modlitewne dziękczynienie rozpoczęliśmy spotkaniem w Domu Katechetycznym, w którym uczestniczyli członkowie ADS, miejscowi kapłani: ks. prob. Krystian Kukowka i ks. opiekun Henryk Nowara oraz ks. J. Zaradzki z Górki Kl. Ks. Jarosław przekazał najnowsze wieści z Centrali ADS oraz odpowiadał na pytania uczestników. Następnie odmówiono Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej, a później odprawiona została Eucharystia. Mszy św. koncelebrowanej, dziękczynnej, przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił ks. J. Zaradzki. W sobotę ks. Jarosław wraz z zel. Renatą odwiedzili najstarszą członkinię wspólnty p. Zofię Mierzwa, lat. 98. Było to dla Zofii wielkie i radosne przeżycie. Natomiast w niedzielę na mszach św. ks. J. Zaradzki wygłosił kazania o ADS, co zaowocowało nowymi zgłoszeniami do wspólnoty. Po wieczornej Mszy św. były podziękowania dla kapłanów za uświetnienie Jubileuszu. Przy tej okazji Centrala ADS w Górce Kl. dziękuje zel. Renacie Gońskiej i Stefanowi Cebulskiemu za prowadzenie wspólnoty ADS.

5.10., 12.10.,12-20.10., 20.10.2013

20.10. w Brzeźcach, w parafii p.w. Matki Bożej Szkaplerznej  ks. J. Zaradzki wygłosił niedzielne kazania o ADS. Po Mszach św. były zapisy i powstała nowa wspólnota ADS.

12-20.10. odbyła się pielgrzymka ADS diecezji bielsko-żywieckiej do Włoch. Szersza relacja w biuletynie.

•  12.10. w Katowicach Bogucicach odbył się Regionalny Dzień Skupienia pod przewodnictwem ks. J. Zaradzkiego.

5.10. w Górce Klasztornej odbył się Regionalny Dzień Skupienia. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. A. Żebrowski, który też poprowadził medytację przed Najświętszym Sakramentem. Ks. J. Zardzki odprawił nabożeństwo drogi krzyżowej i wygłosił konferencję  pt. Wiara jako uczestnictwo w życiu Boga.

05. października 2013 Górka Klasztorna

5. października 2013 odbył się Dzień Skupienia Apostolstwa w Górki Klasztornej. Wzięło w nim udział około 450 osób. Czekamy na zdjęcia, świadectwa i relacje uczestników. Więcej tutaj...

4-6. października 2013 Gietrzwałd

4-6. października 2013 odbyły sie rekolekcje Apostolstwa w Gietrzwałdzie. Wzięło w nich udział 50 osób. Czekamy na świadetwa i relacje uczestników. Więcej tutaj!

 

 

Życie w perspektywie wiary! – rekolekcje zamknięte ADS w Gietrzwałdzie

   Od 4 do 6 października, jak co roku o tej porze, w Gietrzwałdzie trwały rekolekcje zamknięte dla członków ADS Polski północno-wschodniej. Prowadził je ks. Jan Tetzlaff MSF. Uczestniczyło w nich  50 osób. Wielu kolejny już raz, niektórzy po raz pierwszy.   

  Dlaczego w Gietrzwałdzie? Dlaczego  zel. p. Teresa Badaszewska od wielu już lat zaprasza do Gietrzwałdu należących do Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci na kilka dni skupienia, wyciszenia, modlitwy, medytacji? 

   Myślę, że nie ma na Warmii godniejszego miejsca na rekolekcyjne zamyślenie niż Gietrzwałd. Mała, spokojna, malowniczo położona wieś, a na jej wzniesieniu z daleka widoczne smukłe wieże Sanktuarium Maryjnego, dalej alejka prowadząca do pobłogosławionego przez Matkę Bożą źródełka, a pod lasem, wzdłuż wzgórza,  stacje drogi krzyżowej umożliwiające pielgrzymom doznanie „trudu” wejścia na Golgotę. Ze wzniesienia piękny widok  na panoramę Gietrzwałdu,  wsi, która z woli Bożej 136 lat temu stała się miejscem objawień „Jasnej Pani”.      

  Gietrzwałd jest do dzisiaj jedynym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie miejsc objawień maryjnych zatwierdzonych przez Kościół.  Objawienia trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. „Jasna Pani” powiedziała, że jest „Najświętszą Maryją Panną Niepokalanie Poczętą”. W czasie bezwzględnego prześladowania Kościoła i germanizacji Polaków (Warmia była wówczas pod zaborem pruskim) Matka Boża przemawiała do dzieci po polsku: „Chcę, abyście codziennie odmawiały różaniec”. Wzywała do modlitwy i pokuty, a na zakończenie objawień obiecała: „Nie smućcie się, ja zawsze będę z wami”.  

   I jest z nami. Chociaż rekolekcje ADS były zamknięte i odbywały się w Domu Rekolekcyjnym, nie było takiego ich uczestnika, który by w „wolnym czasie” nie wstąpił do Gietrzwałdzkiej Pani, nie zaczerpnął wody z cudownego źródełka, nie zatrzymał się przy kapliczce objawień. Już pierwszego dnia, po odprawionej Drodze Krzyżowej, kiedy schodząc  ze wzgórza udawaliśmy się do Domu Rekolekcyjnego, spotkanie z Matką Bożą w Gietrzwałdzkiej Bazylice zaproponował nam ks. Jan, nasz Rekolekcjonista i duchowy przewodnik w wierze. 

   Zgodnie z duchem trwającego  Roku Wiary tematem wiodącym naszych rekolekcji były rozważania o wierze: Życie w perspektywie wiary. Konferencje wygłaszane przez ks. Rekolekcjonistę pozwalały nam niejako na nowo skorygować nasze życie w odniesieniu do wiary – niezasłużonej łaski, darmo otrzymanej na chrzcie świętym. Czy rzeczywiście na co dzień żyjemy wiarą? A jak to wygląda w rodzinie – pierwszej i najważniejszej szkole wiary? Te i podobne pytania, niezwykle ważne przemyślenia, swoisty rachunek sumienia z życia wiarą, a do tego bardzo wymowne przykłady wiary ludzi, z którymi spotkał się ks. Jan w czasie  dziesięcioletniej pracy misyjnej w Norwegii. 

   Trzydniowy plan rekolekcji uwzględniał wszystkie nasze potrzeby duchowe i „przyziemne”. Centralne miejsce zajmowała bez wątpienia Msza św.  , o 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 21:00 – Apel Maryjny, następnie Różaniec, cicha adoracja – osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, Jutrznia, Godzinki, Droga Krzyżowa,…

  Uczestnicy rekolekcji mieli możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, do rozmowy z duszpasterzem, do podzielenia się swoimi przeżyciami, doświadczeniami, wątpliwościami, problemami i radościami -zarówno podczas wspólnych spotkań w sali konferencyjnej, jak i na bardziej „kameralnych” spotkaniach na korytarzu czy w pokojach (zwłaszcza w pokoju organizatorów ),  a zelatorzy – do zrelacjonowania aktualnych sytuacji wspólnot ADS w swoich parafiach. Dzięki ks. Janowi mieliśmy możliwość poznania realiów życia Kościoła w Norwegii i specyfiki pracy misyjnej w tym rejonie świata. Podzieleni na grupy „integracyjne” przygotowywaliśmy prowadzenie modlitw, nabożeństw, otrzymywaliśmy funkcje liturgiczne. Każdy we wspólnocie rekolekcyjnej czuł się potrzebny, odpowiedzialny i – ćwicząc się w cnocie pokory – posłuszny. Sądzę, że tak rzeczywiście było. Rodzinną atmosferę tworzyli głównie odpowiedzialni za Boże przeżycie rekolekcji: ks. Jan Tetzlaff i p. Teresa Badaszewska. Niech Pan im  błogosławi!

 

   zel. Wanda Kaźmierczak, Giżycko

21.09., 22.09., 22.09.2013

22.09. w Rzeszowie, w parafii p.w. Opatrzności Bożej  ks. A. Żebrowski wygłosił niedzielne kazania o ADS. Po Mszach św. były zapisy do ADS oraz rozprowadzane materiały.

 

22.09. w Rzeszowie, w parafii p.w. Świętej Rodziny  ks. J. Tetzlaff wygłosił niedzielne kazania, przybliżając wiernym ideę funkcjonowania ADS.

 

21.09. w Rzeszowie, w parafii p.w. Świętej Rodziny odbył się Regionalny Dzień Skupienia połączony z Jubileuszem XX- lecia powstania ADS. Mszy św. koncelebrowanej, dziękczynnej, przewodniczył ks.A. Żebrowski, a okolicznościowe  kazanie wygłosił ks. J. Tetzlaff. Po Mszy Św. w pobliskiej szkole był czas na gorący posiłek i omówienie bieżących spraw związanych z działalnością ADS. Z okazji Jubileuszu Centrala ADS w Górce Kl. dziękuje zelatorom: Teresie Jurzysta i Władysławowi Smalarzza prowadzenie wspólnoty, za zaangażowanie i gorliwe wypełnianie funkcji zelatora.

18.09., 21.09.2013

21.09. w Zawadzie k. Opola, w parafii p.w. św. Floriana pod przewodnictwem ks. J. Zaradzkiego. odbył się Regionalny Dzień Skupienia połączony ze świętowaniem 15. rocznicy powstania ADS.  Uczestniczyli w nim zelatorzy i członkowie ADS  z diecezji opolskiej. Następnego dnia, w niedzielę, ks. J. Zaradzki na Mszach św. w kazaniach przybliżał wiernym ADS. Dziękujemy zel. Renacie Puscz za zorganizowanie uroczystości i prowadzenie wspólnoty ADS.

18.09. w Bydgoszczy , w parafii p.w. Chrystusa Króla świętowaliśmy Jubileusz XX- lecia powstania ADS. Mszy św. koncelebrowanej, dziękczynnej, przewodniczył i kazanie wygłosił ks.A. Żebrowski. Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadził ks. Opiekun Wspólnoty. W sali parafialnej przy wspólnym stole był czas na wspomnienia i świadectwa związane z 20. letnią działalnością ADS. Z okazji Jubileuszu Centrala ADS w Górce Kl. dziękuje zel. Bogumile Cyrankiewicz za prowadzenie wspólnoty, za zaangażowanie i gorliwe wypełnianie funkcji zelatora.

18.09., 4-6.10.2013

4-6.10.  w Gietrzwałdzie odbyły się rekolekcje zamknięte ADS. Szersza relacja poniżej.

 

18.09. w Łaziskach Dolnych , w parafii p.w. Niepokalanego Serca NMP świętowaliśmy Jubileusz XX- lecia powstania ADS. Nasze modlitewne dziękczynienie rozpoczęliśmy godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu, odmawiając Litanię i Koronkę do Matki Bożej Bolesnej, po której odprawiona została Eucharystia. Mszy św. koncelebrowanej, dziękczynnej, przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił ks. A. Żebrowski. W koncelebrze uczestniczyli ks. prob. Dominik Szaforz i ks.senior Gerard Kapica. Oprawę muzyczną na tę uroczystość przygotowała Schola Parafialna Vox Angelica. Po Mszy świętej spotkaliśmy się przy wspólnym stole, gdzie zel. Danuta Tańczyk, która od samego początku prowadzi grupę ADS, złożyła sprawozdanie z działalności. Na zakończenie podziękowała wszystkim kapłanom i członkom Apostolstwa, którzy przyczyniają się do prężnej działalności wspólnoty ADS. Przy tej okazji Centrala ADS w Górce Kl. dziękuje zel. Danucie Tańczyk za 20 lat prowadzenia wspólnoty, za zaangażowanie i gorliwe wypełnianie funkcji zelatorki.


7.09., 12-15.09., 14.09.2013

 14.09. w Warszawie, w parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, odbył się dzień skupienia połączony ze świętowaniem 15. rocznicy powstania ADS. Mszy św. dziękczynnej przewodniczył i kazanie wygłosił ks.A. Żebrowski. Po Mszy św. w sali parafialnej odbyło się radosne spotkanie przy stole. Była to dobra okazja do wspomnień, ale też do omówienia aktualnych spraw wspólnoty. Dziękujemy zel. Barbarze Danek i zel. Stanisławie Żaczek za zorganizowanie uroczystości i prowadzenie wspólnoty ADS.

 

12-15.09.  w Górce Kl. odbyły się rekolekcje zamknięte ADS. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. J. Zaradzki. W rekolekcjach uczestniczyły 42 osoby.

 

7.09. w Katowicach, w Domu Prowincjalnym Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety odbyło się spotkanie formacyjne  dla zelatorów regionu Śląska z udziałem księży z Centrali ADS z Górki Kl. Ks. A. Żebrowski poprowadził adorację Najświętszego Sakramentu i przewodniczył Mszy św., a kazanie wygłosił ks. J. Tetzlaff. Podczas spotkania omówiono sprawy bieżące i organizacyjne związane z dniem skupienia i rekolekcjami.

07. września 2013 Katowice

07. września br. w Katowicach, w gościnnym domu Sióstr Elżbietanek odbył się Dzień Skupienia dla Zelatorów Apostolstwa z rejonu Śląska. W spotkaniu wzięli także udział księża z Górki Klasztornej, ks. Dyrektor Antoni Żebrowski MSF i ks. Jan Tetzlaff MSF. W homilii ks. Jan wskazał na Maryję jako nauczycielkę wiary, tę, która jako pierwsza przeszła pielgrzymkę wiary z Nazaretu, przez Betlejem, Egipt, Kalwarię, od poczęcia przez śmierć, zmartwychwstanie i wniebowstąpienie Jezusa Chrystusa. Podkreślił, że podobnie jak Maryja wierna swojemy fiat przez całe życie, tak i my powinniśmy determinować nasze życie poprzez wiarę i wierność Ewangelii i Bogu.

Czekamy na wasze relacje i świadectwa.

Przy wsólnym stole nie zapomniano o urodzinach ks. Antoniego!

3.09.2013

3.09. w Biłgoraju, w parafii p.w. św. Marii Magdaleny odbył się regionalny dzień skupienia pod przewodnictwem ks. J. Zaradzkiego. Ks. Jarosław wygłosił konferencję na temat bliskości człowieka z Bogiem na przykładzie życia świętych. Gdy człowiek często odczuwa niepokój, to jego serce nie jest blisko Boga. Jest zajęte sprawami materialnymi i to takimi, które oddalają go od Boga. Najczęściej przychodzimy do kościoła, przynosząc Panu Jezusowi dobre uczynki, ale nie zawsze jest z nami tak dobrze, czasem przychodzimy i skarżymy się, że nasze ręce są puste! Ale Pan odpowiada: dzisiaj to ja ciebie chcę obdarować swoimi darami. Tak z każdej adoracji i Eucharystii wychodzimy umocnieni.   Bezpośrednio po konferencji rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Oddaliśmy hołd Panu Bogu, modląc się i śpiewając pieśni uwielbienia i przebłagania. Modliliśmy się, odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej, modlitwy do patronów Apostolstwa, św. Józefa, św. Rodziny i św. Teresy od Dzieciątka Jezus. O godzinie 18.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. dziekan Witold Batycki, a homilię wygłosił ks. Jarosław Zaradzki. W koncelebrze uczestniczył opiekun grup modlitewnych naszej parafii ks. dr Waldemar Miśkiewicz oraz księża seniorzy. Oprawę liturgiczną Mszy św. przygotowali członkowie Apostolstwa. Po Mszy św. odbyła się agapa dla członków Apostolstwa i zaproszonych gości. Było to miłe i bardzo radosne spotkanie. Dziękujemy zel. Barbarze Marczak za prowadzenie wspólnoty ADS w Biłgoraju

25.08., 2.09.2013

2.09. w Bydgoszczy, w parafii katedralnej w ramach przygotowań do uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości odbył się Regionalny Dzień Skupienia ADS. Mszy św. przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. J. Zaradzki.

25.08.  w Lesznej Górnej, w  parafii p.w. Św. Marcina powstała nowa wspólnota ADS (  liczy 35 osób).