Wyszukiwanie
Dzisiaj jest

wtorek,
17 lipca 2018

(198. dzień roku)

Święta

Wtorek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Licznik
Liczba wyświetleń strony:
13956

Kronika wydarzeń Apostolstwa w roku 2005

Szanownym Członkom i Dobrodziejom oraz Sympatykom Apostolstwa Dobrej Śmierci podajemy nasze aktualności i ostatnie wydarzenia:
(w kolejności: od dołu najstarsze – ku górze najnowsze)

• Krótko przed Świętami Narodzenia Pańskiego zakończyliśmy wysyłkę nowego numeru Biuletynu naszego Apostolstwa. Zamieszczamy szczegóły: http://www.apostolstwo.pl/index.php?p=main&what=42

18-21.12 – ks. dyr. A. Żebrowski MSF prowadził rekolekcje adwentowe w parafii p. w. Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli - Rozwadów, gdzie posługę duszpasterską sprawują Ojcowie Kapucyni.

11-13.12 – Ks. Roman Siatka MSF wygłosił adwentowe rekolekcje w parafii NMP w Białaczowie, k/Opoczna.

9-11.12 – ks. dyr. A. Żebrowski MSF prowadził rekolekcje adwentowe w Pieniężnie, gdzie posługę duszpasterską sprawują Księża Werbiści.

8-10.12 – ks. Roman Siatka MSF przeprowadził rekolekcje adwentowe w parafii Nawiedzenia NMP w Piotrkowie Trybunalskim. Do Stowarzyszenia wpisało się ponad 150 nowych osób.

4-7.12 – ks. dyr. A. Żebrowski MSF prowadził rekolekcje adwentowe w parafii p. w. Św. Józefa w Wołominie, gdzie posługę duszpasterską sprawują Księża Orioniści.

1.12 – ks. A Żebrowski MSF spotkał się z Grupą ADS w Żędowicach, w rodzinnej parafii śp. ks. Krzysztofa Pasieki MSF.

27-29.11 – Ks. Roman Siatka MSF przeprowadził adwentowe rekolekcje parafialne w Ustroniu-Hermanicach, parafii prowadzonej przez Ojców Dominikanów, a podczas niedzielnych kazań przybliżył tematykę Stowarzyszenia MB Patronki Dobrej Śmierci. W parafii powstała nowa grupa Apostolstwa. (http://www.hermanice.dominikanie.pl)

27-30.11 – ks. dyr. A. Żebrowski MSF prowadził rekolekcje adwentowe w parafii p. w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie.

26.11 – w Pierśćcu, w parafii p. w. św. Mikołaja odbył się Regionalny Dzień Skupienia.

20.11 – w parafii p. w. Św. Jacka w Mysłowicach Morgach ks. dyr. A. Żebrowski MSF wygłosił kazania o ADS.

19.11 – w Opolu, w parafii p. w. Bł. Czesława odbył się Regionalny Dzień Skupienia.

13-16.11 – ks. Roman Siatka MSF przeprowadził parafialne rekolekcje dla dorosłych, dzieci i młodzieży, przed odpustem Matki Bożej Ostrobramskiej w Szczecinie. Do Apostolstwa zapisało się 230 nowych osób.

13.11 – w Trzciance ks. P. Żelichowski MSF i ks. A. Żebrowski MSF głosili kazania o ADS. Po południu spotkali się z grupą ADS i Hospicjum.

6.11 – w parafii p. w. Niepokalanego Serca NMP w Łaziskach Dolnych ks. dyr. A. Żebrowski MSF wygłosił kazania o ADS.

***********************************************************
Informujemy, że na początku listopada br. ukazał się artykuł o Apostolstwie Dobrej Śmierci w miesięczniku "Rodzina Radia Maryja", zatytułowany "Dobra śmierć...?" autorstwa Ks. Romana Siatki MSF.

Składamy podziękowania redakcji miesięcznika za możliwość współpracy.

***********************************************************

• 30.10 – w Kończycach Małych ks. A. Żebrowski MSF wraz z zel. Lidią Wajdzik ze Skoczowa dzielili się swoją pracą i doświadczeniem w ADS, gdzie powstała nowa Wspólnota Apostolstwa.

• 25-28.10 – odbyła się Pielgrzymka Polskiej Prowincji Misjonarzy Św. Rodziny do Rzymu. W pielgrzymce tej udział wzięli: ks. Roman Siatka MSF i ks. Antoni Żebrowski MSF. Fotoreportaż z pielgrzymki wkrótce na naszych stronach...

• 21-23.10 – w Klasztorze Sióstr Salwatorianek w Goczałkowicach odbyły się spotkania formacyjne dla Zelatorów ADS regionu Śląska. Był to czas wspólnej modlitwy i pogłębionej refleksji nad charyzmatem naszego Apostolstwa. Uczestnicy spotkali się z s. Bernadetą i s. Gabrielą, które jako jedne z pierwszych zaczęły szerzyć idee ADS na Śląsku.

• 16.10 – w parafii p. w. Świętej Rodziny w Gliwicach ks. dyr. A. Żebrowski MSF głosił kazania o ADS. Po południu spotkał się z grupą ADS w sali domu parafialnego.

• 15.10 – w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śl. odbył się Regionalny Dzień Skupienia ADS.

• 8.10 – w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej odbył się Regionalny Dzień Skupienia ADS. Posługę duszpasterską sprawowali Ks. Piotr Żelichowski MSF oraz Ks. Roman Siatka MSF. SZERSZA RELACJA ukaże się w BIULETYNIE ŚWIĄTECZNYM.

• 30.09-2.10 – w Gietrzwałdzie odbyły się rekolekcje zamknięte ADS, z udziałem ks. Romana Siatki MSF i br. B. Adamczyka. Uczestniczyło ponad 70 osób.

• 29.09-12.10 – odbyła się Pielgrzymka ADS do Chorwacji i Włoch. Szersza relacja w biuletynie.

• 25.09 – w parafii p.w. NMP Różańcowej w Wysokiej ks. dyr. A. Żebrowski MSF głosił kazania o ADS. Powstała nowa Wspólnota naszego Apostolstwa.

• 24.09 – w Górce Klasztornej wspólnota ADS z Chojnic przeżywała swój Dzień Skupienia połączony z uroczystością poświęcenia sztandaru. Był to dzień wdzięczności Bogu przez ręce Maryi za wszelkie dary i łaski Boże oraz za dar ADS w Chojnicach.

• 17.09 – w Niemodlinie świętowaliśmy V-lecie ADS połączone z Regionalnym Dniem Skupienia. Uroczystościom przewodniczył ks. dyr. A. Żebrowski MSF. Uczestniczyli w nim członkowie z Opola i okolic.

• 15.09 – w Święto Patronalne – Matki Bożej Bolesnej – ks. dyr. A. Żebrowski MSF uczestniczył w uroczystościach w Czarnkowie. Po Mszy św. i modlitwie spotkał się z grupą ADS w sali domu parafialnego.

• 8-11.09 – w Górce Klasztornej odbyły się rekolekcje zamknięte ADS, z udziałem br. B. Adamczyka. Uczestniczyło ok. 70 osób. Relacja w Biuletynie.

• 6.09 – w Biłgoraju, w parafii p.w. Św. Marii Magdaleny odbył się Regionalny Dzień Skupienia. Szersza relacja w biuletynie.

• 2-4.09 – w Klasztorze Sióstr Misjonarek Św. Rodziny w Białymstoku, w sanktuarium bł. Bolesławy Lament, odbyły się spotkania formacyjne dla Zelatorów ADS z północno- wschodniej części naszego kraju. Uczestniczyli zelatorzy z Białegostoku i okolic. Był to czas wspólnej modlitwy i pogłębionej refleksji nad charyzmatem naszego Apostolstwa.

• 18-21.VIII. w Stalowej Woli odbyły się rekolekcje zamknięte ADS. Prowadził je Ks. A Żebrowski MSF oraz br. B. Adamczyk. Natomiast w niedzielę, w parafii Opatrzności Bożej Ks. Antoni Żebrowski MSF wygłosił niedzielne kazania o Stowarzyszeniu i założył nową Wspólnotę Apostolstwa.

• 15.VIII. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Ks. A. Żebrowski MSF wraz z Zelatorką Lidią Wajdzik ze Skoczowa dzielili się swoją pracą i doświadczeniem Stowarzyszenia w Ustroniu, gdzie powstała nowa Wspólnota Apostolstwa.

• 14.VIII. w Lędzinach, w parafii MB Różańcowej Ks. A. Żebrowski MSF wygłosił niedzielne kazania o Apostolstwie. Powstała kolejna wspólnota naszego Stowarzyszenia w dekanacie bieruńskim.

• 7.VIII. odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Przemienienia Pańskiego w Jedwabnem. Mszy Św. przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. dyr. A. Żebrowski MSF.

• 1.VIII. nasze Apostolstwo zyskało nowego współpracownika. Jest nim Ks. Roman Siatka MSF, który będzie głównie redagował nasz biuletyn i strony internetowe oraz kontynuował współpracę z francuskim Sanktuarium ADS w Montligeon. Ks. Roman jest misjonarzem od 2 lat, pochodzi ze Złotowa, a poprzednio duszpasterzował i katechizował w parafii Św. Rodziny w Rzeszowie. Życzymy mu wiele zapału i opieki Matki Bożej w pracy duszpasterskiej.

************************************************************

• Zamieszczamy poniżej multimedialną wizytówkę naszego Apostolstwa (plik do pobrania). Jest to prezentacja streszczająca cele oraz zadania Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. W ten sposób pragniemy propagować idee Apostolstwa w internecie. Zachęcamy do przesyłania tej informacji waszym znajomym.

Charakterystyka pliku:
Rozmiar: 320 x 240
Czas trwania: 6:30
Format: Windows Media Video (wmv)
Jakość pliku:
wysoka (150 kb/s: 7,14 mb)
niska (80 kb/s: 3,94 mb).
(uwagi prosimy przesyłać na e-mail: )


************************************************************

• 31.VII. w rodzinnej parafii Ks. dyr. A. Żebrowskiego MSF - św. Jakuba Apostoła w Jedwabnem, odbyła się niedzielna uroczystość poświęcenia Ołtarza Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci. Uroczystościom przewodniczył Ks. dyr. A Żebrowski MSF, który dokonał Aktu Poświęcenia i wygłosił kazanie. Ołtarz MB Patronki Dobrej Śmierci powstał dzięki staraniom poprzedniego Proboszcza, Ks. Kanonika Mirosława Orłowskiego i członków ADS. Wszystkim ofiarodawcom oraz zaangażowanym w rozwój ADS, a także naszemu Proboszczowi i dziekanowi, Ks. Jerzemu Dembińskiemu, za życzliwość dla naszego Apostolstwa składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

• 23.VII. w Sanktuarium Maryjnym w Rokitnie odbył się regionalny dzień skupienia ADS. Uczestniczył w nim Ks. dyr. A. Żebrowski MSF, który przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej i wygłosił okolicznościowe kazanie. Uczestniczyło ok. 300 osób. Dziękujemy uczestnikom za wspólną modlitwę i składane „dary ołtarza” na rozwój ADS.

• 17.VII. w parafii Św. Wawrzyńca w Luzinie odbyła się niedzielna uroczystość poświęcenia chorągwi ADS. Uroczystościom przewodniczył Ks. P. Żelichowski MSF z Górki Klasztornej, który poświęcił chorągiew i wygłosił na wszystkich Mszach okolicznościowe kazanie. Uroczystość ta zbiegła się z imieninami Ks. Proboszcza Henryka Szydłowskiego.

• 28.VI.-20.VII. ks. dyr. A. Żebrowski MSF przebywał w Szwajcarii, gdzie spotkał się z Polonią w Zurychu, Solurze-Zuchwilu, Winterthurze, Zugu, Lucernie, Bazylei i Bernie. W ośrodkach polonijnych należących do Polskiej Misji Katolickiej w Zurychu jest ponad 100 osób, które przynależą do ADS. Za gościnność i życzliwość dla naszego Apostolstwa - Ks. Rektorowi Włodzimierzowi Czerwińskiemu i naszym Rodakom tam mieszkającym - składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

• 24-26.VI. w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Elżbietanek w Szczyrku odbyło się I spotkanie formacyjne dla Zelatorów ADS. Uczestniczyli zelatorzy z diecezji bielsko-żywieckiej i katowickiej. Był to czas wspólnej modlitwy i pogłębionej refleksji na charyzmatem naszego Apostolstwa.

• 20-23.VI. w Brennej k/Skoczowa odbyły się rekolekcje zamknięte ADS. Uczestniczyło ok. 80 osób. Większość stanowiła grupa ADS z Orzesza, z parafii p.w. Nawiedzenia NMP.

• 16-19.VI. w Niepokalanowie odbyły się rekolekcje zamknięte ADS, które prowadził Ks. dyr. A. Żebrowski MSF i br. B. Adamczyk. Uczestniczyło ok. 50 osób, głównie z okolic Warszawy.

11-12.06. w Warszawie odbył się III Ogólnopolski Kongres Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. Na Kongresie nasze Apostolstwo reprezentowały: zel. Renata Urbanek z Nowego Bierunia, zel. Teresa Badaszewska z Ostródy i zel. Barbara Danek z Warszawy.

• 11.VI. w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej przeżywaliśmy Regionalny Dzień Skupienia ADS, w którym uczestniczyło około 600 osób z Wielkopolski, Pomorza i Kujaw, a także grupa ADS z Tomaszowa Mazowieckiego.

• 2-5.VI. odbyły się rekolekcje zamknięte ADS w Katowicach-Panewnikach. Szersza relacja w biuletynie.

• 31.V, w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie odbył się Regionalny Dzień Skupienia ADS. Uczestniczy w nim ks. dyr. Antoni Żebrowski MSF.

• 29.V., w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana Kolbego w Mysłowicach – Janowie przeżywaliśmy uroczystość poświęcenia sztandaru ADS. Niedzielnym uroczystościom przewodniczył ks. dyr. Antoni Żebrowski MSF, który wygłosił Słowo Boże.

• 27.V., w parafii Nawiedzenia NMP w Bielsku Białej - Hałcnowie odbył się Regionalny Dzień Skupienia ADS, połączony z czuwaniem u stóp Matki Bożej Bolesnej. Dzień skupienia prowadził ks. dyr. Antoni Żebrowski MSF wraz z br. Bogumiłem Adamczykiem.

• Od 19 do 22.V. odbyły się rekolekcje zamknięte dla ADS w Radomyślu n/Sanem. Rekolekcje prowadził ks. dyr. Antoni Żebrowski MSF i br. Bogumił Adamczyk.

• Od 5 do 8.V. odbyły się rekolekcje zamknięte dla ADS w Górce Klasztornej. Poprowadził je ks. dyr. Antoni Żebrowski MSF wraz z br. Bogumiłem Adamczykiem.

• 1.V., w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach, ks. dyr Antoni Żebrowski MSF wygłosił niedzielne kazania o Apostolstwie. Tego dnia Wspólnota ADS w Katowicach powiększyła się o 70 osób.

• Od 18 do 28.IV. gościliśmy w Polsce ks. Anne-Guillaume VERNAECKT z francuskiego Sanktuarium Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w Montligeon.

• 17.IV., podczas niedzielnej sumy w parafii Justynów, grupa Apostolstwa przeżywała uroczystość poświęcenia sztandaru.

• 16.IV. w Radzionkowie k/Bytomia odbył się Regionalny Dzień Skupienia. Szersza relacja w biuletynie. Natomiast w niedzielę, 17 kwietnia ks. dyr. Antoni Żebrowski MSF wygłosił kazania o Apostolstwie. Tego dnia Parafialna Wspólnota ADS powiększyła się o 200 osób. Po południu ks. Antoni spotkał się z Kołem Misyjnym działającym przy parafii.

• 10.IV. w parafii Ojców Franciszkanów w Lęborku ks. Piotr Żelichowski MSF podczas niedzielnych Mszy Św. wygłosił kazania o ADS, zapoznając wiernych z celami i zadaniami Stowarzyszenia.

• Od 8 do 10.IV. w Białymstoku, w parafii Miłosierdzia Bożego, odbyły się rekolekcje dla zelatorów i członków ADS. Rekolekcje prowadził ks. dyr. Antoni Żebrowski MSF wraz z br.
Bogumiłem Adamczykiem. Rekolekcje rozpoczęły się Mszą św. o godz. 18.00, w dniu pogrzebu Jana Pawła II. Następnie był wieczór wspomnień, podczas którego uczestnicy rekolekcji dzielili się swoimi przeżyciami ze spotkań z Ojcem św. Rekolekcje te były szczególnym czasem modlitwy, wyciszenia i refleksji.

• 5.IV. w Starogardzie Gdańskim odbyła się uroczystość 10-lecia ADS. Szersza relacja w biuletynie.

• 19.IV., tuż przed godz. 18. nad Kaplicą Sykstyńską pojawił się biały dym, zwiastujący Kościołowi i światu wybór nowego papieża. Kardynał diakon około godz. 18.40 ogłosił, że nowym papieżem jest kard. Joseph Ratzinger, który wybrał imię Benedykta XVI. O godz. 18.48 nowy papież pojawił się na balkonie bazyliki św. Piotra. Tysiące wiernych przyjęło go entuzjastycznie. „Po wielkim Papieżu Janie Pawle II, kardynałowie wybrali mnie prostego, skromnego pracownika Winnicy Pańskiej. Pociesza mnie fakt, że Pan potrafi działać także poprzez narzędzia niedoskonałe, a przede wszystkim zawierzam się waszym modlitwom. W radości Zmartwychwstałego Pana, ufni w Jego ustawiczną pomoc idziemy naprzód, a Pan nas wspomoże, a Matka Boża będzie po naszej stronie. Dziękuję” - brzmiały jego pierwsze słowa. Następnie udzielił po raz pierwszy błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

• 2.IV., w Rzymie o godz. 21.37, w wieku 84 lat zmarł Pp Jan Paweł II, 264 następca św. Piotra. Przy łożu, w papieskich apartamentach, byli najbliżsi współpracownicy Ojca Św.: abp Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarz, ks. prof. Tadeusz Styczeń, jego uczeń z KUL, ks. prałat Mieczysław Mokrzycki i opiekujące się na co dzień Janem Pawłem II siostry sercanki. Tuż przed śmiercią Papież był przytomny. Ostatnim słowem, które wypowiedział było „Amen”.
Pontyfikat Jana Pawła II trwał 26 lat, 5 miesięcy i 16 dni, i był trzecim co do długości w historii papiestwa.

• W Uroczystość Św. Józefa 19.03.2005 r. w parafii Świętej Trójcy w Kobyłce odbył się Regionalny Dzień Skupienia ADS, w którym uczestniczył ks. dyr. Antoni Żebrowski MSF oraz zelatorzy i członkowie ADS z okolic Warszawy.

• W dniach 10-12.03.2005 r. ks. dyr. Antoni Żebrowski MSF wygłosił Rekolekcje Wielkopostne w Będkowie, a od 13 do 16.03.2005 r. w Żywcu.

• W dniach 03-06.03.2005 r. w Brennej k. Skoczowa odbyły się rekolekcje zamknięte ADS prowadzone przez ks. Piotra Żelichowskiego MSF i br. Bogumiła Adamczyka.

• W dniach od 18.02. do 09.03.2005 r. ks. dyr. Antoni Żebrowski MSF przebywał w Szwajcarii, gdzie na zaproszenie Polskiej Misji Katolickiej przeprowadził Rekolekcje Wielkopostne w 10 ośrodkach polonijnych: Winterthur, Lucerna, Bazylea, St. Gallen, Berno, Wettingen, Solura, Zuchwil, Zug, Zurych.

• 23.01.2005 r. Odbyły się uroczystości X- lecia ADS w Białej, k. Rzeszowa. Podczas uroczystej Mszy św. koncelebrowanej, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dyr. Antoni Żebrowski MSF został poświęcony ornat ufundowany przez wspólnotę ADS. W uroczystościach brali udział kapłani: ks. prob. Mieczysław Mleczko z Białej, ks. Prefekt WSD w Rzeszowie i ks. prob. Marek Winiarski MSF z Rzeszowa, a także liczne delegacje naszego Apostolstwa z Mielca, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Rzeszowa, Nowej Wsi, Niechobrza, Biłgoraja i innych miejscowości. Dziękujemy ks. Proboszczowi i Wspólnocie ADS w Białej za gościnne przyjęcie i zorganizowanie pięknej uroczystości.

• W grudniu i styczniu we wspólnotach ADS odbywały się spotkania opłatkowe. Z udziałem ks. dyr. Antoniego Żebrowskiego MSF odbyło się 30 spotkań w następujących miejscowościach: Żędowice, Gierałtowice, Białystok, Mysłowice – Janów, Bieruń Nowy, Poznań, Jarocin, Dębowiec, Simoradz, Skoczów, Istebna, Cieszyn, Strumień, Cisiec, Gostyń Śl., Szczyrk, Górka Klasztorna, Żory – Rogoźna, Żywiec, Łaziska Dolne, Łaziska Górne, Knurów (w dwóch parafiach), Orzesze, Zawiść, Biała k. Rzeszowa, Świder k. Warszawy, Płońsk, Sczerbice. Ponadto ks. Piotr Żelichowski MSF uczestniczył w spotkaniach opłatkowych w Chodzieży i Pile.