Wyszukiwanie
Dzisiaj jest

poniedziałek,
16 lipca 2018

(197. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Licznik
Liczba wyświetleń strony:
9428

Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego

W ostatnich tygodniach, tak bolesnych dla naszej Ojczyzny, zjednoczyliśmy się na nowo. Tragiczne wydarzenie pod Smoleńskiem odnowiło w nas tożsamość narodową i uświadomiło na nowo obowiązek troski o Ojczyznę, o jej przyszłość.
Nie wszyscy są powołani, aby być politykami, ale wszyscy jesteśmy wezwani do troski o Polskę. To od nas dziś zależą dalsze losy Naszej Ojczyzny, kraju, który niegdyś nazywano przedmurzem chrześcijaństwa. Przed nami narodowe wybory. W szczególny sposób jesteśmy zobowiązani do modlitwy w tej intencji.
Wkrótce rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego. Może to byc czas osobistej oraz wspólnotowej modlitwy i postu w intencji Ojczyzny.
Potrzebujemy wspólnego wołania o ducha prawdy, mądrości  i przemiany: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” (Jan Paweł II).

Poszczególne dni
w nowennie będą
:

odkrywaniem na nowo wielkiego dobra, jakie przez wieki Bóg dokonał w Naszej Ojczyźnie i odnowieniem ducha wdzięczności za wielki dar, jakim jest Polska,

wspólnym przebłaganiem za zło dokonane przez Polaków – także to będące naszym udziałem,

wołaniem – wraz z Maryją, Królową Polski – o nowe Zesłanie Ducha Świętego na Ojczyznę; niech On, Źródło Nowego Życia, wylewa się obficie na wszystkie wysuszone kości Naszego Narodu, abyśmy byli Ludem według Jego Bożych planów i zamiarów.

Modlitwa Nowennowa

Przez pierwsze dni przypominamy w duchu dziękczynienia wielkie rzeczy, które w historii Polski Pan nam uczynił.

Kolejne będą modlitwą za nieprzyjaciół Polski we wszystkich wiekach i ofiarowaniem im naszego przebaczenia, aby i nam Bóg mógł odpuścić nasze narodowe winy.

Ostatniego dnia złączeni z Maryją, Królową Polski, która jak Estera nieustannie wstawia się za Nasz Naród, będziemy żarliwie błagać o nowe Zesłanie Ducha Świętego na Naszą Umiłowaną Ojczyznę.

Forma modlitwy

Podejmujmy nieustanną modlitwę i umartwienia w różnych formach, według rozeznania i możliwości wspólnot Kościoła i poszczególnych osób (Msza św., Adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwa, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, litanie itd. oraz post i ofiarowanie swego cierpienia w intencji Ojczyzny).

Święta  Siostra Faustyna, która wiele modliła się za Polskę, zapisała w swoim Dzienniczku: „Dziś rano przyszła do mnie dziewica – św. Barbara i poleciła mi abym przez dziewięć dni ofiarowała Komunię Świętą za kraj swój. - A tym uśmierzysz zagniewanie Boże” (Dzienniczek, 1251).

Módlmy się przez wstawiennictwo świętych i błogosławionych Polaków, zwłaszcza patronów Polski: św. Wojciecha i św. Stanisława. Św. Andrzej Bobola w jednym ze swoich objawień obiecał, że gdy będziemy prosić  go o sprawy Polski, to według swego szczególnego daru Bożego uprosi wszystko, co jest jej potrzebne.

Post i modlitwa wyzwalają Boże działanie. Dzieje świata ukazują nam, że Bóg jest wierny swoim obietnicom. „Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim, dla ich dobra.” (Rz 8,28)