Wyszukiwanie
Dzisiaj jest

poniedziałek,
16 lipca 2018

(197. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Licznik
Liczba wyświetleń strony:
7368

Polecamy Waszej uwadze –

nowe wydanie Biuletynu ADS

„Nadzieja i Życie” (49/2008)
– już wkrótce w Twym domu!
  
A w nim będą: ciekawe rozważania, refleksje, wspomnienia ze spotkań, jak również zapowiedzi kolejnych naszych rekolekcji i spotkań w regionie.
 
Oto fragmenty wybranych artykułów:

Świadek Zmartwychwstania

(wywiad: Maria Mitek)

 

Anna Krogulska jest z wykształcenia doktorem nauk humanistycznych. Należy do Stowarzyszenia Misjonarzy Świeckich „Inkulturacja”. W czerwcu i wrześniu br. gościła w Sanktuarium w Górce Klasztornej i przywiozła ze sobą kopię Całunu Turyńskiego, głosząc konferencję.

 

++ Zobacz video ze spotkania w Górce ++

Skoczów – filią Pompejów

(Zel. Lidia Wajdzik, Skoczów)

 

Wspólnota ADS w Skoczowie, od Bpa Tadeusza Rakoczego otrzymała kopię obrazu Królowej Różańca Św. z Pompejów. Obecnie znajduje się on na skoczowskiej Kaplicówce. To miejsce jest szczególnie związane z Janem Pawłem II, który 13 lat temu modlił się w tym miejscu, a w Pompejach zawierzył Maryi troskę o rozszerzenie modlitwy różańcowej.

Pielgrzymi szlak na Ukrainę

(Ks. dyr. Antoni Żebrowki MSF)

 

W dniach 28.08.–04.09. uczestniczyłem w pielgrzymce na Ukrainę. Grupa była bardzo rozmodlona, większość z nich należy do ADS. Czas podróży wypełniony był modlitwą i rozważaniem Słowa Bożego, a przez to droga nie była męcząca. Podziwialiśmy piękne krajobrazy Ukrainy a mieszkając w polskich rodzinach zobaczyliśmy życie naszych rodaków.

Jak oswoić śmierć?

(relacja ze spotkania)

 

W maju Ks. R. Siatka MSF brał udział w nagraniu programu Szymona Hołowni dla stacji Religia.Tv. Jest on realizowany w Centrum Handlowego „Złote Tarasy” w Warszawie, stąd jego nazwa: „Między sklepami”. Goszczą osobistości świata kultury i nauki, osoby związane tematycznie z odcinkiem, teologowie i księża. To potrójne spojrzenie na problem by poszukiwać odpowiedzi.

Rozmowa o chorobie i śmierci

z nieuleczalnie chorymi – jak?

(KS. Bogdan Kulik MSF, Rzym)

 

Przed tym dylematem stoją nie tylko lekarze, pielęgniarki, pracownicy hospicjów i kapłani – czyli osoby, które mają kontakt z ludźmi umierającymi. To pytanie, wcześniej czy później, stawia sobie wielu z nas, gdy w pewnym momencie życia spotykamy osobę bardzo chorą; osobę, która umiera.

Łączność Św.Siostry Faustyny

z duszami umierającymi (cz. 2)

(Zel. Daniela Czerniawska, Białystok)

 

Towarzyszenie umierającym daje sposobność zaobserwowania objawów występujących podczas agonii – brak powietrza, duszność, przytłaczający ciężar, paraliżujący lęk, bezwład, trudności z wypowiedzeniem prostych słów, ogarniające zmęczenie i ciemność. Zdarza się, że konający wykonuje częste, nerwowe ruchy ciała, które sugerować mogą walkę.

Terminarz ADS, wydawnictwa

(informacje z Biura Apostolstwa w Górce Kl.)

 

Polecamy Wam wartościowe lektury Br. Bogumiła: „Listy z pokutnej trasy”, „Dziecko Maryi”, „Tajemnice światła”, „Rozgrzeszenie” oraz „Historia ADS: w Polsce i świecie” a także płytę CD: „Godzinki do MB Bolesnej”.
Zamówienia można składać listownie albo
telefonicznie – w Biurze ADS (godz 8-15)
  
kontakt ADS: (067) 286-00-38

 

Z pozdrowieniami dla naszych Czytelników – Redakcja Biuletynu ADS.